Regionální umělci vystavují v Tachově

24. únor 2022, aktualizováno

Regionální amatérští i profesionální malíři mají výstavu svých obrazů v Muzeu Českého lesa v Tachově. Jejich obrazy se staly součástí majetku muzea.

"Postupně odkupujeme díla umělců z našeho regionu, ale nejen od nich. Zajímáme se také o díla jiných tvůrců, kteří zvěčnili nějaké místo z našeho okolí. I tato díla mohou být součástí našich sbírek," vysvětlila ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově Jana Hutníková.

Nejčastěji se do expozice dostanou akvarely, ale nejsou výjimkou ani jiné techniky. Na výstavě je například i zajímavá plastika s porcelánem. Ani téma není jedno, malíři ztvárnili na svá plátna postavy, přírodu a také stavby. "Můžeme se podívat na starou chalupu, zasněnou ženu i sokolnický slet," prozradila Jana Hutníková.

Výstava současného umění se blíží ke konci. Vidět ji můžete jen do úterý 28. února, pak budou obrazy uschovány do depozitu muzea.

autor: Martina Sihelská | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.