Ricky Nelson - Hello Mary Lou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ricky Nelson

Americký zpěvák Ricky Nelson to měl snadné – jeho rodiče měli vlastní rozhlasovou a poté televizní show. Bylo tedy jasné, jakou cestou se jejich syn vydá. Stal se slavným a uznávaným umělcem. O největším hitu Rickyho Nelsona vám Zdeněk Raboch řekne v tomto pořadu.

Je nás jedenáct, nejsem sám, my všichni jsme tou krásou opilí, je nás jedenáct a já se ptám, koho z nás oslovíš můj milý. To byla písnička, se kterou svého času sklízel velké úspěchy Milan Chladil. Skladba byla v jeho podání populární, ale známý byl i originál, se kterým v roce 1961 sklízel po celém světě velké úspěchy Ricky Nelson.

Ten byl velkým idolem paní a dívek. Proč, to jsme mohli posoudit ve filmovém westernu Rio Bravo, kde si zahrál společně s nejslavnějším filmovým kovbojem Johnem Waynem a další pěveckou hvězdou té doby Deanem Martinem.

Být idolem sice jak v hudbě, tak ve filmu pomůže, ale zdaleka to neznamená konečné vítězství dané uznáním hudebních publicistů a vyzrálejších posluchačů. A Ricky Nelson, od mládí znalý poměrů v show byznysu, to věděl.

Postupem času si dokázal získat pověst solidního muzikanta moderní hudby. Jeho nejslavnější hit Hello Mary Lou vznikl právě před šedesáti lety.