Rozhlasová 25 je opět tady. Vyberte si ze dvou tras

30. srpen 2022 11:16

Milovníci turistických pochodů jsou opět po roce zváni na turistický pochod Rozhlasová 25. Na dvě různé trasy se můžete vydat v sobotu 3. září 2022.

Start i cíl 16. ročníku Rozhlasové 25 je před budovou Českého rozhlasu Plzeň na náměstí Míru v Plzni. Registrace účastníků proběhne na místě od 8 do 10 hodin. Na výběr bude dlouhá (25 km) a krátká trasa (12,5). Každý účastník na startu obdrží mapku s popisem trasy a také účastnický list. U Škodalandu v Plzni najdete kontrolní stanoviště. Tady dostanete razítko, k dispozici bude i v cíli u budovy ČRo Plzeň. Pochod by měli všichni dokončit do 17 hodin. V cíli se nakonec budou opékat buřty. 

Trasa 25 km

Start před hlavním vchodem ČRo Plzeň, Nám. Míru 10, poté ulicí Politických vězňů k Borskému parku. Zde se napojíte na žlutou turistickou značku kolem přehrady České údolí až k rozcestí „Nad Valchou“. Pokračujete po zelené značce do Nové Vsi, následně po silnici do obce Lhota, kde po lávce Járy Cimrmana překročíte řeku Radbuzu. Po pravém břehu řeky dojdete na kraj obce Litice. Novou cyklostezkou kolem fotbalového hřiště přijdete k lávce přes přehradu. Pokračujte po naučné stezce NS Údolím Radbuzy k parku Škodaland - kontrolnímu stanovišti. Odtud se vydáte přes hráz přehrady, odbočíte vpravo do Českého údolí. U softbalového hřiště se napojíte opět na NS Údolím Radbuzy, po které pokračujete ke křižovatce u Tyršova mostu. Směrem na Bory, ulicí E. Beneše, hned za železničním mostem pokračujte vlevo. Projdete Borským parkem k areálu Slávie VŠ. Odtud Raisovou a Čechovou ulicí zpět k budově ČRo Plzeň.

Trasa 12,5 km

Start před hlavním vchodem ČRo Plzeň, Nám. Míru 10, poté ulicí Politických vězňů k Borskému parku. Zde se napojíte na žlutou turistickou značku kolem přehrady České údolí až k rozcestí za viaduktem nad přehradou. Pozor! Zde už nepokračujete po žluté značce, ale odbočíte doleva a po lesní cestě dojdete až na Valchu. Na kruhovém objezdu se vydáte po silnici směr Litice. Zhruba po 100 m použijte štěrkovou cestu podél silnice, v polovině cesty na Litice jděte vlevo na lávku přes přehradu. Pokračujete po naučné stezce NS Údolím Radbuzy k parku Škodaland - kontrolnímu stanovišti. Odtud se vydáte přes hráz přehrady, odbočíte vpravo do Českého údolí. U softbalového hřiště se napojíte opět na NS Údolím Radbuzy, po které pokračujete ke křižovatce u Tyršova mostu. Směrem na Bory, ulicí E. Beneše, hned za železničním mostem pokračujte vlevo. Projdete Borským parkem k areálu Slávie VŠ. Odtud Raisovou a Čechovou ulicí zpět k budově ČRo Plzeň.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio