Sobota: Inzeráty a vy

20. září 2014

Použili jste někdy inzerát, ať už kvůli seznámení či kvůli něčemu jinému? Jak to dopadlo? Je to podle vás vhodná forma kontaktu mezi lidmi?

Ona hledá jeho. On hledá ji, ale už taky docela legálně On hledá jeho nebo Ona hledá ji. Napadlo vás někdy podat si inzerát, či jste se snad díky němu dokonce seznámili? Jak byste se do inzerátu popsali, vylepšili byste se?

V době moderních sociálních sítí už ten klasický novinový inzerát pomalu umírá na úbytě, ale přesto nás budou zajímat vaše vzpomínky právě na něj. Třeba mohl i zásadně změnit váš život. Samozřejmě, že se nebráníme ani vašim zkušenostem z internetových seznamek.


autor: Roman Stupka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.