Sobota: Taneční a vy

16. srpen 2014

Jak vzpomínáte na svoje první taneční, Chtělo se vám tam? Brali jste to jako povinnost? Co vám zkušenosti z tanečních daly do života? Chodíte ještě tančit?

Ono jde asi nejvíc o to překonat ostych, než řeknete to svoje první „Smím prosit?“. Například mně na tuhle otázku slečna odvětila: „Prosit smíš, ale to je asi tak všechno,“ což nebyl zrovna dobrý začátek. Jak jste si s tímto vstupem do společnosti poradili vy, případně vaši potomci nebo vnoučata? Dvouhodina tanečních začne dnes po 23. hodině a já se budu těšit na vaše reakce.


autor: Roman Stupka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.