Středeční Noční linka: Když rozvod, tak rozvod!

10. červenec 2024

Kdy nastal ve vašem vztahu zlom a dál to zkrátka nešlo? Je vhodné říkat dětem skutečné důvody rozchodu rodičů? Co vás vedlo k rozvodu? Chci rozvod, který bude klidný bezu hádek a výčitek. Proč to nedopadlo a předrozvodová situace byla trapná i pro všechny z okolí?

Které důvody také mohou vést k rozvodu? Mezi nejčastější důvod rozvodu paradoxně patří netolerance, která předběhla i nevěru. Často je to dáno tím, že lidé mají při vstupu do manželství nereálné, až zkreslené představy o tom, kam se bude manželství ubírat dál. Zároveň přestali dělat kompromisy, tudíž vyžadují, aby se vztah ubíral jen tou cestou, kterou si vysnili.

Čeští i zahraniční sociologové se shodují, že se krize vyhne málokterému manželství. Zásadní pro to, jestli dojde k rozluce, nebo pár krizi ustojí, je společně prožitá historie a také povahy manželů.

Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.