Středeční Noční linka: Život s handicapem

24. leden 2024

Handicap je učité znevýhodnění. Cítili jste se někdy něčím znevýhodnění, v jakém smyslu? Žijete vy sami s handicapem, jakým? Jak to zvládáte vy, okolí a celkově společnost? Máte v rodině někoho, kdo má určitý handicap? Žije se v současné době s nějakým znevýhodněním lépe než v minulosti? Co se změnilo ve vašem životě k lepšímu? Setkali jste se ve svém okolí s porozuměním, s pomocí? Kdo a jak vám pomohl?

Handicap je pojem používaný ve více významech, obvykle ve významu nevýhody. Může to být obecné označení pro zdravotně znevýhodněné osoby, výraz používaný v souvislosti s omezením nebo nemožností pracovat (fyzické, psychické, kombinované).

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.