Studniční, dešťová nebo z vodovodu. Kterou vodou máme zalévat?
Která voda je nejlepší na zalévání zahrad? Dešťová, ze studny nebo z vodovodního řadu? Jak můžeme vodou při zalévání šetřit a zalévání zautomatizovat? Radí plzeňský zahradník Přemysl Písař.
Martin Zikula, bazénový technik z firmy v Plzni na Lochotíně, která bazény vyrábí, opravuje a servisuje přidá rady, jak se o bazény postarat během letního koupání a také jak odstraňovat napadané nečistoty. Porovnáme výhody bazénových vysavačů klasických i automatických. Které stačí do bazénu pouze hodit. Postarají se o vyčištění stěn i dna.
Fotovoltaické elektrárny rostou jako houby po dešti a přibyla spousta firem, které jejich instalaci nabízejí. Jak poznat opravdu kvalitní firmy, které zaručí bezpečnou instalaci a činnost slunečních elektráren na střechách? Případně odprodej vyrobené elektřiny? Nejenom to probíráme s Tomášem Syslem z Institutu zdravého bydlení.
Na jarní tankování benzínu do kanystru pro zahradní pomocníky na zahradu, který vydrží celou sezónu zapomeňte. Současný benzin Natural 95 s biosložkami vydrží zhruba měsíc. Jinak poškodí motory, karburátory, membrány a hadičky zahradních pomocníků. Stejně tak jako ekologický olej na mazání lišty a řetězu motorových pil. Servisy zahradní techniky jsou zavaleny mnohdy zbytečnými závadami. Proč? Vysvětluje Zbyněk Zbráš, prodejce zahradní techniky v Plzni na Roudné.
Jaká jsou pravidla grilování, u jakých surovin začít? U zeleniny, ovoce, ryb, mas nebo uzenin? Vysvětluje Martin Havlík, šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná a učitel odborných předmětů v Hotelové škole v Plzni na Borech.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.