Také senioři 70+ můžou zažádat o pomoc s registrací na očkování

3. březen 2021 14:30, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pracovnice D klubu Plzeň pomáhají seniorů s registrací na očkování

Do centrálního rezervačního systému na očkování proti koronaviru se mohou nově hlásit také lidé nad 70 let. S registrací seniorům v Plzni pomáhá Mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem nebo se mohou obracet i na městské obvody, v Dobřanech pomáhá zájemcům pracovnice městského kulturního střediska.

Registrace trvá 5 až 10 minut. „Nejdříve si musíme nechat na mobilní telefon poslat pin, který nás pustí do systému. Se seniorem vyplníme formulář s jeho osobními údaji, které potřebujeme pro registraci,“ sdělila Pavlína Štěrbová, pracovnice D klubu na Doubravce, která pomáhá seniorům s registrací.

D klub v Plzni - Doubravce

Následně se údaje zadají do systému a až pracovnicím dorazí druhý pin, kontaktují seniora a vybírají s ním vhodný termín. Zájem seniorů o registrace v D klubu v Zábělské ulici je celkem veliký a pracovnice předpokládají, že zájemců bude ještě přibývat.

V Dobřanech je zájem o pomoc s registrací menší

Zato na registrační linku městského kulturního střediska v Dobřanech zavolalo od začátku týdne jen pár lidí. „Ten, kdo umí na počítači, tak to zvládne. Spousta seniorů je také domluvená se svou rodinou a mají to nějakým způsobem vyřešené a stále je zde velké procento těch, kteří chtějí ke svému praktikovi,“ vysvětlila ředitelka kulturního střediska v Dobřanech Jaroslava Umnerová.

V prvním kole registrace na očkování seniorů obvolávalo středisko všechny občany starší 80 let, kterých bylo zhruba 220. Seniorů nad 70 let je přes 600 a středisko nyní čeká na jejich aktivní zatelefonování. „Za minulý týden se nám podařilo zaregistrovat zhruba 40 lidí a téměř všichni již mají první dávku za sebou nebo jsou objednaní,“ oznámila Jaroslava Umnerová.

Pro obyvatele Dobřan, Šlovic a Vodního Újezdu zajišťuje středisko i dopravu na očkování. Telefonní čísla do střediska v Dobřanech slouží také jako informační linka pro občany, kteří potřebují o očkování získat nějakou další informaci.

autoři: Martina Klímová , Karolína Sedláková , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio