Temná realita za mřížemi: Morbidní příběhy vězeňských sebevražd a role psycholožky Soni Haluzové
Sebevraždy vězňů patří k nejděsivějším a nejbolestivějším kapitolám vězeňského života. V prostředí, kde jsou dostupné prostředky omezené, se zoufalství často projevuje oběšením, což je nejčastější způsob, jak si vězni sahají na život.
V některých případech, kdy ani oběšení není možný, sahají vězni k morbidním a šokujícím metodám. Tyto situace představují nejen obrovskou tragédii, ale také extrémní zátěž pro dozorce, kteří tyto případy objeví.
Když dozorce najde tělo vězně, který spáchal sebevraždu, stává se sám obětí traumatizujícího zážitku. Šok, hrůza a pocity bezmoci si často vyžádají okamžitou psychologickou pomoc, aby se předešlo dlouhodobým psychickým následkům. Právě v těchto chvílích nastupuje odborník, jako je PhDr. Soňa Haluzová, klíčová postava dalšího dílu seriálu Neviditelní. Tato vězeňská psycholožka nejen pomáhá dozorcům a dalším zaměstnancům zvládnout těžké situace, ale také přináší do vězeňského systému lidskost a porozumění.
Nový díl seriálu Neviditelní přibližuje, co se skutečně odehrává za zdmi věznic. Nabízí pohled na skryté problémy, se kterými se vězeňský personál potýká. Skrze příběh psycholožky Haluzové se otevírá diskuze o duševním zdraví, psychologické pomoci a emocionální zátěži spojené s těmito tragickými událostmi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka