Tipy na víkend v Plzeňském kraji

Také tuto sobotu a neděli můžete v našem kraji navštívit spoustu zajímavých akcí. V nabídce jsou koncerty, závody horských kol i filmová projekce u řeky. Vyberte si.

Setkání Hradišť

Od pátku 31. července dneška do neděle 2.srpna se koná 1. celostátní setkání Hradišť. Nabídne bohatý celovíkendový program. Dnes v 19 hodin začíná country večer. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu od 11 hodin dechová hudba Kralovanka, od 14 hodin plzeňský revival Kam Běžíte?! Akustic band a od 17 hodin hlavní hvězda - Hradišťan a Jiří Pavlica. V neděli od 15 hodin uslyšíte Václava Žákovce a Annu Volínovou. Doprovodný program nabídne dětské hřiště, obří skluzavku a nafukovací hrad pro děti, pro všechny pak bohatou nabídku občerstvení a nápojů, filmové projekce a prezentaci zúčastněných obcí.

Běh pivovarem

V sobotu 1.srpna se v Plzni koná Pivovarský běh. Trasa závodu provede běžce areálem plzeňského pivovaru, včetně historického sklepení. Těšit se můžete na doprovodný program a speciální občerstvovací stanici. Tzv. Ranní běh startuje v 9 hodin, v 10:30 a v 17 hodin se běží Rodinné běhy, v 18:15 začíná večerní běh a v 19:30 Noční běh.

Projekce na náplavce

V sobotu 1.srpna začínají Filmové večery na náplavce v Plzni na Radbuze. Promítá se zdarma každý týden až do 12. září, a to za každého počasí. Projekce se odehrají vždy od 21 hodin, od 19 hodin je otevřeno občerstvení. V pátek je na programu obnovená premiéru legendárních Samotářů.

MTB závod

5. závod poháru Plzeňského kraje Horská kola Stupno se jede v neděli 2. srpna v multifunkčním sportovním areálu Ultramarinka v Břasích. Závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie od odrážedel až po profesionály v čele s patronem závodu Ondřejem Cinkem a dalším zástupem hvězd české bikové scény. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program. Start prvního závodu je v 9 hodin, nejatraktivnější kategorie Muži Elite jede v 15:50.

Klavírní talent

Koncert Matyáše Nováka s názvem Klavírní pralinky začíná v neděli 2. srpna ve 20 hodin ve Staré Synagoze v Plzni. Na programu jsou Dvořák, Smetana, Chopin, Liszt a další. Dvaadvacetiletý Matyáš Novák je považován za našeho nejnadanějšího mladého pianistu.