V Plzni začínají prodávat poslední lístky na Ligu mistrů, fanoušci na ně čekali celou noc

11. září 2013

V 9.00 se otevírají pokladny fotbalové Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech. Na fanoušky čeká zbytek balíčků na domácí zápasy Viktorie v Lize mistrů. Kdo bude mít štěstí, může si vychutnat zápasy proti Manchesteru City, Bayernu Mnichov a CSKA Moskva přímo na stadionu Viktorie.

To, že se před pokladnami ve Štruncových sadech čeká celou noc, není novinka. Stejně tak tomu bylo před dvěma lety. To se přitom museli fanoušci Viktorie smířit s tím, že zápasy proti hvězdným týmům, jako jsou Barcelona nebo AC Milán, uvidí v pražském Edenu.

Jednu výhodu to přesto mělo. Kapacita stadionu pražské Slavie je podstatně vyšší než ta ve Štruncových sadech. Notnou část navíc ukrojili sponzoři a partneři klubu. Na fanoušky tak zbyla přibližně šestitisícovka balíčků. Pro volný prodej je to pak číslo ještě o hodně nižší.

„Předem jsme fanoušky upozorňovali na to, že vzhledem k počtu našich permanentkářů, vzhledem ke zvýšeným nárokům UEFA a jejich partnerům i zájmům partnerů klubu půjde do volného prodeje maximálně 1500 balíčků. Předpokládáme, že zmizí z pokladen velmi rychle,“ říká mluvčí klubu Pavel Pilár.

První fanoušci se vypravili do Štruncových sadů už během včerejší patnácté hodiny. Drobného povzbuzení by se měli dočkat ráno, kdy se pro ně otevře stánek s něčím pro zahřátí. V devět se začnou prodávat balíčky.

Ty nejlevnější za 4200, dražší za 5900 a nejdražší za 8000 korun. Tyto balíčky jsou ale určené pro členy UEFA a další partnery klubu. Brány pokladen se uzavřou úderem 18. hodiny.

Poprvé se v Plzni půjde na Ligu mistrů v úterý 17. září. Soupeřem Viktorie bude Manchester City.

autor: jnm
Spustit audio