Velikonoční věnec nebo cop ozdobí sváteční stůl a báječně chutná

Ať už si připravíme velikonoční věnec nebo cop, vhodně je ozdobíme: např. obarvenými vajíčky, kraslicemi, cukrovými vajíčky nebo kočičkami či drobnými kuřátky či zajíčky. Buď čokoládovými, nebo jen dekoracemi.

Ingredience
  • 250 g polohrubé mouky
  • 50 g moučkového cukru
  • 100 - 125 ml vlažného mléka
  • 1 žloutek
  • 20 g droždí
  • 50 g rostlinného tuku
  • 30 g rozinek
  • 1 citrón
  • špetka mletého muškátového oříšku, sůl
  • 1 vejce na potření, event. mandlové lupínky na posypání

Z droždí, 1 lžíce cukru, 2 lžic mouky a 4 lžic mléka připravíme kvásek, který necháme na teplém místě vykynout. Do mísy prosejeme mouku, přidáme sůl, rozehřáté vlahé máslo, citrónovou kůru, muškátový oříšek, vykynutý kvásek a vlažným mlékem, do kterého jsme rozkvedlali žloutek, zaděláme tužší těsto.

Dobře propracujeme a vmícháme do něj rozinky. Těsto poprášíme moukou a přikryté necháme na teplém místě kynout.

Velikonoční věnec

Vykynuté těsto přendáme na pomoučený vál, rozdělíme na tři stejné díly a z každého dílu vyválíme pramen. Upleteme cop, který stočíme do kruhu. Můžeme však nechat cop nestočený, rovný. Přendáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme ještě asi 15 minut kynout. Pak potřeme rozšlehaným vejcem, event. posypeme mandlovými lupínky a v předehřáté troubě pečeme při 160° C cca 25 minut do zlatočerveného zbarvení.

Toto velikonoční pečivo ještě dříve, než ho zkonzumujeme, poslouží také jako efektní výzdoba slavnostního stolu. Z těsta můžeme připravit i drobné pečivo v podobě ptáčků, zajíčků a jiných zvířecích mláďátek, symbolů jara.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko

Nejnovější recepty

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...