Whisky, to je moje gusto

16. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kveta Fialova a Karel Fiala ve filmu Limonadový Joe aneb Koňská opera
0:00
/
0:00

Zveme vás do Trigger Whisky Saloonu. Stojí v malém městečku Stetson City a pěkně to tam žije.

Není snad nikdo, kdo by se znovu a rád nepodíval na legendární český film Limonádový Joe aneb Koňská opera. Tato hudební komedie je parodií westernu, vznikla v roce 1964 podle divadelní hry Jiřího Brdečky Limonádový Joe, následující po jeho stejnojmenné knize. Režíroval ji Oldřich Lipský a oba se podíleli i na scénáři.

Písně z tohoto mimořádně úspěšného filmu náležely v době jeho vzniku mezi hity a stále si drží popularitu. Nazpívali je Jarmila Veselá, Karel Gott, Yvetta Simonová, Waldemar Matuška a Miloš Kopecký. Písně „Když v baru houstne dým“ a „Whisky to je moje gusto“ nezpívala Květa Fialová, která ztělesnila barovou umělkyni a zpěvačku Tornádo Lou, hlas jí propůjčila právě Yvetta Simonová. Hudbu napsali Jan Rychlík a Vlastimil Hála, vytvořili melodie, které si každý rychle zapamatuje.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?