Zveme vás na Plzeňskou muzejní noc. Český rozhlas Plzeň otevírá znovu své prostory

29. květen 2024 08:30

Český rozhlas Plzeň na náměstí Míru 10 připravil prohlídky budovy v pátek 31. května od 17 do 22 hodin.

Čtěte také

Uvidíte desítky krásných historických přístrojů - nahrávací a záznamovou techniku, dobové radiopřijímače a magnetofony, mikrofony nebo nosiče zvuku. Expozici doplňují autentické fotografie například z let 1945, 1953 nebo 1968 a zvukové záznamy historických událostí, ve kterých sehrál plzeňský rozhlas důležitou úlohu.

Komentované prohlídky rozhlasového muzea i vysílacích pracovišť se konají každou hodinu. Časové vstupenky je možno vyzvednout předem v recepci ČRo Plzeň.

Další otevřená místa

Čtěte také

Západočeská galerie v Plzni zve do Výstavní síně 13 a do Semlerovy rezidence. Západočeské muzeum v Plzni se také otevírá, spolu s ním Národopisné muzeum Plzeňska, Muzeum církevního umění plzeňské diecéze a Muzeum loutek. Program připravilo i Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí. Navštívit můžete Galerii Ladislava Sutnara v Riegrově ulici v Plzni, Galerii města Plzně a Galerii Jiřího Trnky. Otevřen bude také Byt Voglových – interiér Adolfa Loose, dále Patton Memorial Pilsen v Pobřežní ulici, Muzeum rodiny Škodů a Gallery Vetengl a Muzeum strašidel Plzeň.

Plzeňská muzejní noc
autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio