Bára Poláková: Díky filmu Krajina ve stínu jsem si hodně uvědomila naši svobodu

29. září 2021

Bára Poláková je česká herečka a zpěvačka. Vystudovala pražskou DAMU, obor herectví činoherního divadla a jejími profesory byli takoví herci jako Jana Hlaváčová, Boris Rösner, nebo Ladislav Mrkvička. Je také držitelkou pěti hudebních cen Anděl.

Bára Poláková

Poslední film, ve kterém se Bára Poláková objevila, se jmenuje Krajina ve stínu. Natočil ho režisér Bohdan Sláma a Bára v něm ztvárnila fanatickou dívku, která zcela propadne Adolfu Hitlerovi.

„Ten film musel být natočen. Spoustu věcí jsem díky němu pochopila, objevila. Uvědomila jsem si naši svobodu. Hodně mi to rozvětvilo asociační vějíř všeho, čeho bych si měla v téhle době vážit. A díky té vědomosti jsme chráněni, že se už nic podobného nemůže stát znovu. Jsem šťastná a hrdá, že jsem si v tom mohla zahrát,“ říká Bára Poláková.

V rozhovoru, který jsme natočili v kavárně plzeňské Besedy, se mluvilo nejen o natáčení tohoto černobílého dramatu z malé vesničky v pohraničí. Bára zavzpomínala i na svá studia na DAMU. A protože je také úspěšnou a oceňovanou zpěvačkou, řeč přišla samozřejmě i na muziku.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...