Barry White: You´re the First, the Last, My Everything

13. září 2022

Jen málo hudebníků má hlas tak charakteristický a lehce rozpoznatelný mezi stovkami jiných. Basbaryton Barryho Whitea okouzlil hudbymilovné posluchače na celém světě natolik, že si od něho koupili sto milionů desek a tím se z něj stal jeden z nejprodávanějších hudebních umělců všech dob.

Jako mladý, měl obyčejný, nebo jak sám vzpomínal, pisklavý hlas, který se v hluboký proměnil zhruba ve čtrnácti letech. Nebyl zrovna vzorným mladým mužem, neboť v šestnácti letech odcizil pneumatiky a byl poslán do vězení. I když se to nezdá i takový pobyt může být mladému člověku prospěšný. Zde uslyšel Elvise Presleyho a zvláště písnička It´s Now Or Never ho okouzlila natolik, že se rozhodl pro dráhu zpěváka. V té době ještě netušil, že ho díky značné nadváze čekají stejné zdravotní problémy jako krále rokenrolu. Po propuštění se stal členem několika pěveckých skupin a nahrával u malých gramofonových firem.

Barry White se stal velkou hvězdou v 70. letech, ale mladší generace zná jeho hlas z TV seriálu Ally McBealová, který obohatil o jeden ze svých největších hitů You´re the First, the Last, My Everithing.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.