Barry White: You´re the First, the Last, My Everything

13. září 2022

Jen málo hudebníků má hlas tak charakteristický a lehce rozpoznatelný mezi stovkami jiných. Basbaryton Barryho Whitea okouzlil hudbymilovné posluchače na celém světě natolik, že si od něho koupili sto milionů desek a tím se z něj stal jeden z nejprodávanějších hudebních umělců všech dob.

Jako mladý, měl obyčejný, nebo jak sám vzpomínal, pisklavý hlas, který se v hluboký proměnil zhruba ve čtrnácti letech. Nebyl zrovna vzorným mladým mužem, neboť v šestnácti letech odcizil pneumatiky a byl poslán do vězení. I když se to nezdá i takový pobyt může být mladému člověku prospěšný. Zde uslyšel Elvise Presleyho a zvláště písnička It´s Now Or Never ho okouzlila natolik, že se rozhodl pro dráhu zpěváka. V té době ještě netušil, že ho díky značné nadváze čekají stejné zdravotní problémy jako krále rokenrolu. Po propuštění se stal členem několika pěveckých skupin a nahrával u malých gramofonových firem.

Barry White se stal velkou hvězdou v 70. letech, ale mladší generace zná jeho hlas z TV seriálu Ally McBealová, který obohatil o jeden ze svých největších hitů You´re the First, the Last, My Everithing.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...