The Beatles: All Together Now
Když v květnu roku 1962 Beatles konečně podepsali nahrávací smlouvu se společností Parlophone, vyměnili dosavadního bubeníka Peta Besta za Ringo Starra. Dodnes se vedou diskuse, zda to bylo správné a co je k tomu vedlo.
Nejméně šťastné dětství ze všech členů skupiny Beatles měl určitě Ringo Starr, i když se jeho pověstný optimismus projevoval už v raném věku. Pronásledován všemi možnými chorobami našel smysl života nakonec jako muzikant v nejslavnější kapele všech dob. Už jako kluk vzhlížel ke starším chlapcům, zaměstnaným u plavební společnosti Cunard Line. Ti si totiž ze svých cest za oceán do Ameriky vozili džíny Lewisky a jiné frajerské oblečení. A také, což jim záviděli všichni místní muzikanti, kytary s kovovými strunami.
Velký svět lákal nejen Ringa, ale i ostatní členy Beatles. Jejich fanouškové z Liverpoolu sice projevili nespokojenost nad tím, že jejich oblíbená skupina hledá štěstí v pozlátku „toho Londýna“, ale nakonec zjistili, že to pomohlo i k propagaci jejich města. Je pravda, že Liverpool pomohl formovat osobnosti muzikantů a částečně i jejich hudbu, ale naděje na celosvětovou kariéru se odtud nenabízela. Ringo Starr svého času prohlásil, že když se odstěhovali do Londýna, odstěhovali se do světa. A tento svět mu pomohl k pověsti nejslavnějšího bubeníka na světě. A i když jeho pěvecký styl nesplňoval požadavky kladené na školené zpěváky, jeho písničky si získaly oblibu už v době, kdy je interpretoval jako beatle, ale i když se ocitl na dráze sólisty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.