Běžci přispěli na koupi polohovací postele

18. září 2023 09:19, aktualizováno

Na Božkovském ostrově se konal Charitativní běh pro Domovinku. Na startovní čáru se postavila více než stovka běžců s mottem - dej svému pohybu smysl a poběž za ty, co nemohou.

Běželo se pro potřeby seniorů, kteří jsou klienty Domovinky na Slovanech. Jak uvedla ředitelka Bohumila Hajšmanová, běh by mohl přinést finance na dvě polohovací postele, které v domově chybí.

Na závodníky čekaly dvě trasy, a to 1,2 a 4 km. U startu nechyběl program, prezentace různých organizací, tombola, rozcvička, vše pod taktovkou moderátora Stanislava Juríka. Účastníci mohli běžet, jít nebo trasu absolvovat procházkou se psy. A na jednu z tratí se vydávaly i celé rodiny s malými dětmi. Startovné z kasičky bylo spočítáno a výtěžek byl úžasných 24 tisíc, to sice nestačí na dvě polohovací lůžka, ale jedno podle ředitelky Domovinky Bohumily Hajšmanové, jistě bude.

Můžete podpořit i koupí kalendáře

Domovinka i letos vydá už šestý charitativní kalendář, křest se bude konat 9. října od 16:30 ve Staré synagoze v Plzni. Koupí tohoto kalendáře přispějete na volnočasové aktivity seniorů.

Domovinka je sociální služba, která na území Plzně pomáhá již přes 25 let. Provozuje stacionář, ve kterém naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami.

autor: Martina Sihelská | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio