Bohumil Šedivka Röhrich

23. listopad 2019

Málokdo řekne plzeňskému skladateli, muzikantovi, řezbáři, trampovi a moderátorovi Bohumilu Rὂhrichovi jeho jménem. Říká se mu Béďa Šedivka. Dnes slaví šerif osady Komáři, jeden z nejznámějších trampů u nás, 84 narozeniny. Jeho moudrá slova jsme si vypůjčili do těchto Hvězd, hitů, legend.

Dnes slaví Bohumil Röhrich Šedivka, jeden z nejznámějších trampů v západních Čechách i v celé republice, osmdesáté čtvrté narozeniny. A zatímco jinému obstaral pokročilý věk bolesti kloubů a dalších částí těla včetně nervů, Béďa Šedivka se na svět dívá s optimizmem a moudrostí.

Poslechněte si jeho slova:
„Myslím, že je dobré, být alespoň částečně odtržen od neustálého zběsilého dění kolem nás, nepouštět si pod kůži všechny ty aféry, maléry, kampaně a já nevím co ještě všechno. Nedomnívám se, že je to strkání hlavy do písku, ale ve svém věku jsem toho tolik prožil a pochopil, že naprostou většinu nemám šanci ovlivnit a tak raději doufám, že rozumným způsobem chráním svoji nervovou soustavu. Spíš mne zajímá, kdy naprší a nebude nám ubývat voda ve studni, ať už dá pokoj nenasytnej kůrovec a ať mohu ještě něco kloudnýho udělat.“ 

autor: Zdeněk Raboch
Spustit audio