Brutus: První polibek

30. květen 2024

Rockovou baladu s názvem První polibek napsal Václav Friebert. Skladba je trvalou součástí playlistu rakovnické skupiny Brutus.

Skupina Brutus vznikla v roce 1966 pod názvem Madragora. Za normalizace musela několikrát přestat hrát, byla opět oživena pod názvy Elektronik, Brutus a Kyklop a od sametové revoluce je až dodnes Brutusem. Zatím se v ní vystřídalo téměř padesát muzikantů. Je pověstná tím, že hraje třeba několik hodin v jednom tahu, bez přestávky. Brutus stále aktivně koncertuje, má věrnou základnu fanoušků po celé České republice. Jeho koncerty jsou pravidelně navštěvovány stovkami lidí a kapela stále vydává nové skladby a alba. Brutus je prostě legendární česká kapela, která se zapsala do historie české hudby svým unikátním stylem. Její písně zůstávají populární i po několika desetiletích a kapela stále přitahuje nové generace fanoušků.

Mezi její nejznámější písně patří například "Dlažební kostka", "Poslední polibek", "Opijem se" nebo "Hospody, hospody". Tyto skladby se staly hity. Až na Brutus vyrazíte, prvního polibku se určitě dočkáte – aspoň tedy od legendy českého rocku skupiny Brutus.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.