Chris Norman má kulatiny

25. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chris Norman

Své 70. narozeniny slaví dnes britský zpěvák Chris Norman. Dodnes si vzpomíná na své první koncertování v Československu v roce 1983. „Tehdy, ještě před pádem komunismu, to pro nás na západě bylo takové mystérium. Nevěděli jsme, co tady můžeme očekávat."

Chris Norman je u nás jeden z nejznámějších světových zpěváků. Ještě než v Čechách poprvé koncertoval, mluvilo se o jeho polském turné, které absolvoval společně se skupinou Františka Ringo Čecha v roce 1977. A člověk nemusel ani nijak zvlášť pozorně sledovat tehdejší hudební scénu, aby se k jeho uchu nedostaly melodie, kterými Chris Norman, tehdy jako člen kapely Smokie, zásoboval evropské hitparády. Tehdy hráli několik týdnů v Los Angeles a odtamtud letěli rovnou do Varšavy. A to bylo úplně poprvé, co byli na tzv. východě. Poté už ho známe i z našich pódií. Norman dokonce v Praze natáčel svůj klip Break The Ice v polovině listopadu 1989.

Zpěvák má dnes raději ústraní a klid, než ruch velkoměsta. Ale rád vzpomíná. Jen mne stále mrzí, že se nám nikdy nepovedlo mít takový úspěch v Americe, jak bychom to chtěli. I když jsem nahrál se Suzi Quatro písničku Stumblin´ In, která měla velký úspěch a provázela ji druhá největší americká billboardová kampaň. Smokie měli obrovské hity, ale nikdy jsme nebyli v Americe tak populární jako v Evropě nebo v Austrálii. Měli jsme k dispozici obrovský trh, ale Ameriku se nám nepovedlo nikdy dobýt tak, jak jsme o tom snili.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.