Cimbálová muzika Milana Broučka v rozhlasovém studiu

19. říjen 2015

Také milujete cimbálovou muziku? Máme pro vás tip k poslechu! 3. září byla hostem pořadu „U muziky s Plzeňáky“ v našem velkém hudebním studiu sympatická Cimbálová muzika Milana Broučka. Lidové melodie z Moravy i Slovenska zněly ve vynikající interpretaci - členové muziky jsou totiž profesionálními hudebníky s praxí v předních českých orchestrech.

Kam až sahá láska k lidové hudbě a lidovými písničkám – i o tom zaplněné rozhlasové studio přesvědčili první zářijový čtvrtek členové Cimbálové muziky Milana Broučka.

Přestože jsou všichni profesionálními muzikanty a jejich jména najdete v předních českých orchestrech a hudebních seskupeních, s velkou láskou a temperamentem se věnují moravskému a slovenskému folkloru.

Muzikanti se ovšem nebojí ani malých hudebních experimentů a s oblibou folklorní žánr překročí a zamíří třeba do klasické hudby nebo jazzu. Ve studiu Českého rozhlasu Plzeň tak v originálním podání Cimbálové muziky Milana Broučka zazněl například Montiho čardáš s jazzovou vsuvkou nebo Uherský tanec č. 5 J. Brahmse.

Muziku hrající pod vedením Milana Broučka (houslista a zpěvák, člen Plzeňské filharmonie) tvoří Ondřej Pustějovský (housle, zpěv), Anton Masnica (akordeon, zpěv), Vojtěch Masnica (kontrabas, zpěv), Michal Vostrý (viola, zpěv) a Vlaďka Křenková (cimbál).

Poslechněte si záznam veřejné rozhlasové nahrávky pořadu „U muziky s Plzeňáky“ s Cimbálovou muzikou Milana Broučka – ve dvou dílech Špalíčku lidových písní!

1. díl záznamu z veřejné rozhlasové nahrávky pořadu U muziky s Plzeňáky
Cimbálová muzika Milana Broučka

2. díl záznamu z veřejné rozhlasové nahrávky pořadu U muziky s Plzeňáky
Cimbálová muzika Milana Broučka

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?