Čtvrteční Noční linka: Trapasy spojené s návštěvou

10. únor 2022

Určitě se vám vybaví situace, kdy jste se chystali na vzácnou návštěvu a přemýšleli jste o tom, co dobrého uvaříte. Zažili jste nějaké trapasy s tím spojené? Co nešikovného se vám při vaření povedlo? Případně co nevšedního se vám podařilo vykouzlit? Zažili jste opravdové faux pas? Jak jste situaci vyřešili? O téma si do Noční linky napsala paní Daniela z Berlína.

Faux pas je označení situace, kdy někdo poruší všeobecně přijímaná pravidla společenského chování či dobrých mravů, obvykle tak, že o tom ani neví. Výraz je široce rozšířen po celém světě, ovšem jeho obsah se v pojetí různých kultur, sociálních vrstev, společností a míst liší.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.