Dobrovolní hasiči ve Šťáhlavicích zřídili tzv. koronatým

31. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Šťáhlavice na Plzeňsku se mohou pyšnit aktivním sborem dobrovolných hasičů, který ve svém středu zřídil tzv. koronatým

Šťáhlavice na Plzeňsku se mohou pyšnit aktivním sborem dobrovolných hasičů, který ve svém středu zřídil tzv. koronatým. Ten zajišťuje pomoc tamním seniorům a šije roušky. 

Tým tvoří zejména studenti středních a vysokých škol, kteří se rozhodli využít volný čas a pomáhají tak potřebným lidem ve svém okolí. „Já si myslím, že když si budeme všichni pomáhat a lidé se nebudou bát požádat o pomoc, tak tuhle krizi zvládneme a všechno bude zase v pořádku,“ řekl optimisticky velitel týmu Matěj Krňoul.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...