Kateřina Dobrovolná
Vymýšlím pro vás seriály na různá témata a točím turistické a kulturní tipy.
Než jsem do Českého rozhlasu nastoupila, měla jsem s mikrofonem zkušenosti spíše „z té druhé strany“. Média se mnou sem tam udělala rozhovor, jelikož jsem v minulosti byla ředitelkou muzea na jižním Plzeňsku, kde jsme pořádali akce, které občas stály za zveřejnění. Teď na opačné straně, kdy jsem já ta, co nahrává rozhovory a ptá se druhých, je to pro mě osobně mnohem lepší. Možná je to i tím, že mám ve svých rukou finální podobu reportáže.
Dá se říci, že zatím každý den v rozhlase mě naučil něco nového. Možná i z toho důvodu, že jsem přišla z jiného oboru a k učení toho tím pádem bylo opravdu hodně. Vystudovala jsem sociální a kulturní antropologii, následoval doktorát z etnologie a posléze zakotvení v oblasti muzejnictví.
A co mě baví? Konečně mohu říci, že mě baví má práce, protože se setkávám se zajímavými lidmi, poznávám pozoruhodná místa a denně mě poslouchají tisíce lidí. A to je zábava. Nevím, jak pro ně, ale pro mě určitě :-)
V soukromí se ráda věnuji hudbě, zejména té tvrdší. S oblibou navštěvuji různé hudební akce a koncerty, chodím ráda do muzeí, ale i se psem do přírody (ideálně v Brdech, odkud pocházím), čtu si či sleduji/poslouchám pořady o historii, folkloru a pohanství.
email: katerina.dobrovolna@rozhlas.cz
Všechny články
-
Smetana pro něj napsal roli na tělo a Jirásek věnoval jeho synovi F. L. Věka
Ve své době byl jedním z nejlépe hodnocených českých herců. Během života se setkal s mnoha osobnostmi a kupříkladu Alois Jirásek věnoval jednomu z jeho synů dílo F. L. Věk.
-
Prášilské jezero je jedním z osmi ledovcových jezer Šumavy. Najdete ho na úpatí hory Poledník
Na Šumavě se rozkládá osm ledovcových jezer. Z toho pět na české a tři na německé straně. Mezi ta česká patří kromě známých Černého a Čertova i méně známé Prášilské jezero.
-
Poznejte krásy rodiště sv. Jana Nepomuckého. Město Nepomuk má zajímavou historii i památky
Město Nepomuk na jižním Plzeňsku je známé díky tomu, že se tam ve 14. století narodil svatý Jan Nepomucký. Upomínky na něj najdete dodnes po celém městě i v blízkém okolí.
-
Útoky v roce 1937 a 2013 měly společné jmenovatele – kyselinu sírovou a zhrzené milence
Kyselina sírová se v rukou pomstychtivého člověka snadno stane nebezpečnou zbraní. Své o tom vědí zejména oběti útoků kyselinou, kdy následky zpravidla nebývají pěkné.
-
Okrasná pera arguse okatého jsou i jeho zkázou
Argus okatý je hrabavý pták z Bornea a Sumatry. Váří 1,5 – 2 kg. Jméno okatý získal dle svých krásných ozdobných per s oky podobnými, jakými se může pyšnit třeba i páv.
-
Hrad Točník: Rudolf II. se tady údajně bál přenocovat
Zřícenina hradu Točník se tyčí nad stejnojmennou obcí ve Středočeském kraji. Nedalako se nachází zřícenina hradu Žebrák. Jeho vyhoření bylo důvodem k vystavění Točníku.
-
Farář, který udával, byl podle blovických žen úchyl a slizký člověk
Ve 40. letech přicházelo na plzeňské gestapo množství anonymů. Tehdy udával kdekdo, takže to nebylo nic neobvyklého. Jeden člověk z této plejády udavačů ale vyčníval.
-
Unikátní brdská vodní elektrárna vypadá jako chaloupka z pohádky
Vodní elektrárna stojící kousek od zámečku Tři trubky, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v současnosti zde najdeme Dům přírody Brd, byla nedávno také zrekonstruována.
-
Hrad Rabí je nejrozlehlejší zříceninou u nás. Z věže nabízí i úchvatné výhledy na šumavskou krajinu
Zřícenina hradu Rabí stojí ve stejnojmenném městě na Klatovsku v Plzeňském kraji. Spolu s dalšími dvěma hrady Velharticemi a Kašperkem tvoří tak zvané Šumavské trojhradí.
-
Tou nejjemnější srstí se pyšní lama vikuňa
Lama vikuňa se ve volné přírodě vyskytuje v Jižní Americe. Je dokonale přizpůsobena na drsné podmínky vysokých And, a to zejména díky vyšší koncentraci hemoglobinu v krvi.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »