Duben a játra očima celostní terapeutky Dagmar Chmelířové

Celá příroda je ve svém největším rozpuku. Proč však spousta lidí cítí  jarní únavu? Příroda přes zimu odpočívala a nabírala síly, ale kdo z nás opravdu odpočíval? Současný lidský život nerespektuje přírodní cykly. Do období plného energie vstupujeme bez předchozího odpočinku, vyčerpaní.

Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás samotné, protože našimi životními přístupy bráníme toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?

Játra jsou „generálem“ našeho organismu. A právě teď velí: do útoku!

Játra řídí a udílí povely našemu organismu, starají se o to, aby v něm vše plynule fungovalo, bylo průchodné a v pohybu. Pokud jsou játra v pořádku, člověk má v sobě zakódovanou přirozenou strategii, plánování, je nebojácný, respektuje hranice osobního prostoru. Kouzelné slůvko, které vám tento prostor poskytne je: Ne; je velmi osvobozující. Zkuste si ho. 

Játra jsou v lidském organismu natolik důležitá, že jsou vybavena mimořádnou schopností regenerace. Tohoto jevu si všimli už i staří Řekové, kteří jej popsali v báji o Prometheovi: Přes odpor Dia přinesl Prométheus lidem dar ohně, ten ho potrestal tím, že nechal Promethea přikovat řetězy k vysoké skále a vyslal orla, který každé ráno k Prometheovi přilétal a trhal mu játra z těla. Přes noc Prometheovi vždy játra dorostla.

Tento orgán je tzv. biochemickou továrnou, podporují tvorbu a vylučování žluči a tolik  „zatracovaného“ cholesterolu. Podle celostní medicíny je období pro maximální jaterní činnost od jedné do třetí hodiny ranní. Znamená to, že v těle touto dobou nastává největší detoxikační proces v průběhu celého dne. 

V dubnu nejčastěji trpí „jaterňáci“

Je zajímavé sledovat, s jakým zatížením navštěvují lidé moji praxi, a to v závislosti na ročním období. Navštívila mne například paní, která měla problémy s únavou, zvýšenou hladinou cholesterolu a s alergií vyvolaným pálením očí. Zlobila se neustále na manžela, který na ni nereagoval, což u ní vyvolávalo hněv a agresi. Výbuchy vzteku se střídaly s plačtivostí. Byla skleslá, protože nevěděla, co má udělat pro to, aby ji začal vnímat. Vše uvedené bylo příčinou toho, že přestávala mít chuť k jídlu a vlastně i k životu. Navíc při běžné gynekologické prohlídce lékař u této paní objevil cystu.      

Co s tím? Udělejte si pořádek

Především nastolit do běžného života řád a pravidelnost - v jídle i denním režimu. Poradila jsem paní a mohla by to být rada pro nás všechny – volte nejodlehčenější stravu z celého roku, doplněnou klíčenými a kvašenými potravinami.

Důležité je vynechání všech sladkostí, mléčných výrobků a potravin, které obsahují lepek. Prospějeme tím organismu, který je schopen vypořádat se nejen s cystou, ale i zvýšeným cholesterolem. Přidaly jsem do jídelníčku zelené potraviny.

Na regeneraci jater jsou výborné tinktury z vlaštovičníku většího, (žlučník) ostropestřce mariánského  (játra) a čubetu benediktu (žaludek). Namíchaly jsme čaj z pampelišky, měsíčku, čekanky a řepíku.

Paní se přihlásila na hodiny swingu, koupila si elektrické kolo, aby manželovi stačila a ten na ni nemusel čekat. Již po třetí návštěvě se psychický, ale i fyzický stav velmi zlepšil a paní si pochvalovala recept na „jogurt bez jogurtu“ a řepný kvas, který je levný, jednoduchý, protizánětlivý a zároveň podporuje střevní mikroflóru.

Jogurt začala připravovat všem svým kamarádkám, proto vám ho nabízím k vyzkoušení.

Jogurt z naklíčené pohanky

Suroviny:

1/2 šálky naklíčené pohanky

1-2 jablka

hořké kakao 

skořice

datle na doslazení

Postup:

Pohanku namočíme minimálně na 4 hodiny. Jogurt se dá udělat i  z pohanky, kterou klíčíme např. 1 den. Přidáme jablka, přibližně v takovém množství, kolik máme pohanky, dochutíme buď hořkým kakaem, nebo podle vlastní chuti skořicí, vanilkou apod. Doplníme trochou vody a rozmixujeme. 

Řepný kvas

Řepný kvas

Suroviny:

3 ks červené řepy

1 polévková lžíce mořské soli

5 stroužků česneku

2,5 cm čerstvého zázvoru

2 litry převařené vychladlé vody

1 plná lžíce umeocta (nemusí být)

Postup:

Suroviny přelijeme převařenou vodou, zavíčkujeme a necháme odstát cca 3–4 dny.

Hotový kvas užíváme tak, že si malou skleničku dáme před jídlem (obědem, večeří).

Kvas máme uložený v lednici. Po vypití můžeme vytvořit druhý nálev ze zbylých surovin opakovaným přelitím převařenou vodou.

autor: Dagmar Chmelířová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...