Eva Urbanová lockdown strávila se psem a papoušky. Přezpívala také celý svůj repertoár

12. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Eva Urbanova

Oblíbená operní pěvkyně se v minulých letech zbavila více než poloviny své váhy. Teď žije zdravě a velice střídmě. Oslavila kulaté narozeniny a těší se na nadcházející koncerty, ať už operní nebo rockové.

Eva Urbanová oslavila šedesátiny a v našem vysílání přiznala, že rozhodně nijak bouřlivě. Dodržuje totiž velice přísný stravovací režim. Omezuje sacharidy, nepije alkohol. Přesto zmínila malou oslavu v Národním divadle, která ji dojala tak, že během zkoušky skoro nedozpívala svůj part z Libuše.

Nejbližší koncerty odzpívá Eva Urbanová v Ostravě 20. května, bude ho přenášet televize Noe. Dále se na ni lidé mohou těšit v Nepomuku 30. května od 17 hodin na náměstí během Svatojánských oslav, konaných u příležitosti 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Večer od 20:15 potom ze záznamnu tento koncert odvysílá ČT Art.

Eva Urbanová si během živého rozhovoru také poslechla připravené hudební ukázky a přidala k nim své osobní vzpomínky. Svěřila se, které koncertní sály má nejraději a pochopitelně byla řeč i o její rockové tváři.

autoři: Stanislav Jurík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio