Fotbalová Plzeň se proti trestu za výtržnosti na Spartě neodvolá

Fanoušci Plzně během zápasu na Spartě.
Fanoušci Plzně během zápasu na Spartě.

Vedení Viktorie Plzeň se neodvolá proti verdiktu disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a za výtržnosti fanoušků při utkání na Spartě zaplatí pokutu půl milionu korun. Klub o tom informoval v tiskové zprávě. Ve šlágru 24. kola na Letné zranila pyrotechnika hozená ze sektoru hostujících příznivců několik diváků.

Plzeň se připojila ke Spartě, která se už v pátek rovněž rozhodla neodvolat proti pokutě ve výši 350 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby. Oba kluby vedle finančního postihu mají podmínečně uzavřený domácí „kotel“ na jedno utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou. Pokud se navíc fanoušci Plzně do nejbližšího zápasu se Spartou znovu proviní, budou mít na toto utkání s letenským celkem zakázaný výjezd.

„Jak jsme avizovali již po zasedání disciplinární komise, projednání možného odvolání jsme vzhledem k pátečnímu termínu utkání v Teplicích směřovali do následujících dnů. Po zvážení okolností, které provázely utkání a na základě kterých byl vynesen trest od disciplinárky, klub rozhodl o tom, že se proti trestu odvolávat nebude a přijímá jej v plném rozsahu," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Ondřej Lípa.

Kvůli neukázněným fanouškům musel být zápas i přerušen

Zápas na Letné, který Sparta před více než týdnem vyhrála 4:0, byl kvůli fanouškům dvakrát přerušen. Podle policie pyrotechnika hozená z "kotle" hostů poranila několik diváků ve vedlejším sektoru. Těžkooděnci v závěru druhé půle sektor plzeňských příznivců vyklidili. Zadrženému muži, který pyrotechnikou zranil ženu, hrozí až deset let vězení.

Celkem zaznamenali policisté 21 přestupků a dva trestné činy. Pyrotechnika přilétla i opačným směrem z domácího sektoru do "kotle" soupeře, a to nejméně v jednom případě v 33. minutě. Podle disciplinární komise však celý incident jasně vyprovokovali fanoušci Plzně.

Viktoria obdržela druhou nejvyšší pokutu za výtržnosti diváků v historii. Více musela zaplatit jen Slavia Praha, která dostala pokutu 750.000 korun po pohárovém semifinále proti Olomouci v květnu 2011, jež bylo kvůli násilnostem předčasně ukončeno. Červenobílí navíc museli odehrát tři zápasy bez diváků.

Spustit audio
autor: Kateřina Jiřincová|zdroj: ČTK

Související