Fotbalový záložník Petržela po roce znovu oblékne plzeňský dres

Český fotbalový záložník Milan Petržela se vrací do Plzně. Po ročním působení v bundesligovém Augsburgu podepsal třicetiletý fotbalista s aktuálním mistrem české nejvyšší soutěže smlouvu na tři roky.

„Jsem strašně rád, že to dopadlo. Do Plzně jsem se moc těšil, klub mi chyběl. Vím, že mě čeká boj o sestavu, ale na velmi silnou konkurenci jsem připraven. Přišel jsem, abych pomohl Viktorii na hřišti, a pro tento cíl udělám maximum,“ uvedl pro klubový web Petržela.

Třicetiletý fotbalista měl sice v Německu platný kontrakt, ten ale rozvázal poté, co v uplynulé bundesligové sezoně nastoupil jen do 12 zápasů, a v základní sestavě se dokonce objevil jen čtyřikrát. Na jaře navíc nebyl na hřišti ani jednou.

„Působení v Německu je v tuto chvíli za mnou. Roli hrálo také zranění v nevhodnou dobu, ale na to se nechci v žádném případě vymlouvat. Nicméně byla to velká životní zkušenost,“ nelituje Petržela.

„Parta tam není, každý tam odtrénuje nebo odehraje zápas, sbalí se a jede domů. Já jsem člověk, který druhé lidi a partu vyhledává, i to byl trochu důvod, proč mě to táhlo zpátky,“ vysvětlil Petržela.

O návrat šikovného středopolaře hodně stál trenér Pavel Vrba.

„Jsem velmi rád, že se jeho příchod podařilo v krátkém čase dotáhnout. Jeho přednosti známe, pro tým bude přínosem. Má sice za sebou herní pauzu, nicméně na přípravu zbývá ještě dostatek času,“ komentoval příchod staronové akvizice plzeňský trenér.

Milan Petržela dopomohl Plzni před dvěma lety k zisku titulu v Gambrinus lize a také k postupu do Ligy mistrů. Je druhou letní posilou Viktorie – ještě před ním přibyl do plzeňského kádru Tomáš Hořava z Olomouce.