Hobby projekt Vanili.cz vzniká v Plzni a má velký úspěch včetně ceny Aeronautilus

11. září 2018 11:25

Stříbrský webmaster a spisovatel Jan Vavřička rozjel v roce 2006 web příznivců fantasy a sci-fi. Časem k nim ještě přibyli fanoušci horrorů a lehce erotické tématiky. V roce 2018 se stránky dočkaly významného ocenění Aeronautilus. Nejen o tom si s Janem Vavřičkou povídá Stanislav Jurík.

Jak stránky vznikly a jakým vývojem do dneška prošly? Které sekce jsou nejúspěšnější? A jakých pravidel se držet, abychom měli na Internetu co největší dosah? Také o tom byla řeč v programu Českého rozhlasu Plzeň. Kromě webu vanili.cz se dostalo i na další aktivity našeho hosta: herectví, one-man show nebo rozhlasovou adaptaci jedné z Vavřičkových povídek.

Stanislav Jurík a Jan Vavřička

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová