Jaká bude v Plzni vánoční výzdoba? Hlasujte!

3. září 2021 15:30, aktualizováno

Stejně jako před rokem město Plzeň vyhlašuje anketu o podobě ozdob na vánočním stromě a hlasovat se bude také o tom, jaké světelné dekorace ozdobí Klatovskou třídu.

Jedna z možných variant plzeňského vánočního stromu

Novou vánoční výzdobu, které dominuje ledově bílé světlo, použilo město Plzně na vánoční smrk v prosinci 2019, přičemž v loňském roce rozhodovala poprvé veřejnost o tom, jak strom dozdobit. Občané si k dozdobení stromu loni vybrali motiv vločky.

„Také v letošním roce mají občané i návštěvníci Plzně možnost ovlivnit to, jak bude vypadat vánoční strom na náměstí Republiky i jaké světelné dekorace ozdobí Klatovskou třídu. Správa veřejného statku města Plzně připravila vždy čtyři návrhy, ze kterých je možno vybírat,“ řekl primátor města Martin Baxa.

Hlasovat je možné do 14. září

„Letos použijeme na ozdobení vánočního stromu zhruba 3,5 kilometru světelných řetězů, ty lze rozsvěcet postupně po jednotlivých sekcích. Ozdoby si budou moci lidé vybrat v anketě, na výběr budou světelné hvězdy, koule, světelné krystaly anebo sněhuláci,“ upřesnila mluvčí Magistrátu města Plzně Eva Barborková.

Letošní novinkou je hlasování o výzdobě Klatovské třídy. „Návrhy budou lidé vybírat na sloupy veřejného osvětlení, v nabídce budou 4 dekory, třeba padající komety nebo motiv rostoucího stromu,“ vyjmenovala Eva Barborková. Hlasování o vánoční výzdobě začalo 1. září a potrvá do 14. září prostřednictvím webových stránek města Plzně www.plzen.eu, nebo facebooku města Plzně.

Město hledá vánoční strom

Magistrát už také hledá vánoční strom, který ozdobí náměstí Republiky. Stejně jako v předchozích letech vyzývá obyvatele Plzně a blízkého okolí, kteří mají na své zahradě smrk, jedli nebo douglasku a chtějí ji v nejbližší době porazit. Strom by měl být asi 15 metrů vysoký, mít pravidelný kuželovitý tvar a neprosychající větve.

„Prosíme občany, aby nabídku do konce září poslali na adresu Správy veřejného statku města Plzně, Klatovská 10-12, uvedla Barborková. Možné je použít i mail svsinfo@plzen.eu.

autoři: Veronika Krátká , Michaela Svobodová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio