Je cyklistická doprava v Plzni Popelkou?

11. duben 2014

V diskusi Co vás zajímá se živě besedovalo o podmínkách pro cyklisty ve městě a přilehlých částech.

Potřebuje město Plzeň cyklokoordinátora? A co další cyklostezky? Co cyklistům v Plzni nejvíc chybí? Nejen na tato témata se živě diskutovalo ve studiu S3 za přítomnosti diváků v přímém rozhlasovém přenosu pořadu Co vás zajímá Českého rozhlasu Plzeň. Pořad byl koncipován tak, že živě šla do vysílání první část diskuse, zbytek proběhl za účasti mikrofonů a kamer na záznam.

V pořadu se pod vedením moderátora Stanislava Juríka mísily názory diváků a posluchačů s odbornými pohledy hostů besedy. Pozváni byli: náměstek primátora města Plzně Miroslav Šimák, národní cyklokoordinátor Jaroslav Martynek, dopravní projektant Květoslav Syrový, cykloprůvodkyně a novinářka Radka Žáková a koordinátorka infrastruktury Správy veřejného statku města Plzně Pavla Dyntarová.

Diskutovalo se např. o problémovém přístupu do města po příjezdu vlakem nebo autobusem, nedostatek stojanů pro kola v centru města, absence dlouhodobější dopravní koncepce a další záležitosti.

Co je to cyklogenerel města? Jak přistoupit k problematice souběhu různých druhů dopravy v kritických místech ve městě? A která města v ČR by mohla být pro Plzeň příkladem?

Poslechněte si audiozáznam nebo se podívejte na video.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.