Kapr ve vaně i slavné noky. Pelíšky dostaly divadelní podobu

20. červen 2022 18:13, aktualizováno

Kdo by neznal kultovní film Pelíšky a některou z jeho hlášek. Stříbrští ochotníci ze spolku DIVOCH uvedou v sobotu 25. června v premiéře divadelní hru Postýlky na motivy filmové komedie, kterou přepracoval Michal Pavlík.

Od srdce se zasmát a také vstupným pomoci handicapovaným z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích můžete v kině Slavia v sobotu 25. června od 19 hodin.

Zkoušky jsou plné smíchu

Všechny zkoušky, které se konají každý středeční večer, jsou plné smíchu. "Hlášky z filmu jdou ochotníkům velmi lehce," říká vedoucí divadelního souboru DIVOCH Hana Chválová. Ostatně k tomu prý ani nepotřebovali psaný text, protože je všichni znají a tak si zkoušky parádně užívají. Navíc jsou všichni natěšeni po dvouleté covidové pauze. Diváci se prý mají nač těšit. Bude kapr ve vaně nebo úžeh v elektrické troubě. A také skvělá scéna s noky.

Divadelníci z Divochu, chcete-li Divoši, jak jim říkají stříbrští, hrají nejraději komedie a pohádky. Za jejich třicetiletou kariéru hráli řadu komedií, k některým se pak po čase vrátili, jako například k Dívčí válce. Nejraději ale prý mají Noc na Karlštejně, kde herci předvedli i pěkná pěvecká vystoupení.

Mimochodem, při jednom z představení Noci na Karlštejně se má jeden z herců napít z poháru vína, což měl býti ve skutečnosti čaj. Ale kamarádi nalili do kalichu ocet a měli jste vidět stažený obličej, když se herec zhluboka napil. Pak teprve se pozná PAN herec, který rychle improvizoval, jak je to víno chuťově zvláštní... V šatně si prý ale kamarády podal.

autor: Martina Sihelská | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio