Když se spojí práce muzikanta a fotografa

Bubnuje u nejznámějších skupin, můžete jej potkávat ve společnosti Daniela Hůlky, Jaromíra Nohavici, mohli jste ho vidět i u Lucie Bílé. Spolupracuje také se skladatelem a dirigentem Martinem Kumžákem.. Bubeník a perkusista Pavel Plánka ze Stříbra oslavil 60. narozeniny.

Popřát mu přišli přátelé nejen z hudební branže, ale i další osobnosti a také dlouhodobý kamarád a profesionální fotograf Zdeněk Zrůst. Ten pro Pavla Plánku připravil velké překvapení. Vydal knihu, která v mnoha fotografiích popisuje Plánku jako muzikanta, člověka, bohéma i snílka.

Zdeněk Zrůst je známý svým citem pro fotografii. Fotí nejen slavné osobnosti a profily, slavné jsou jeho velkoformátové fotografie lidí v krojích, zachycující různé dávné tradice a život. Umí využít každodenních rituálů, dobrého světla i stínu. Tak tvořil i fotografie v knize Pavel Plánka. Snímky vznikaly poslední deset let a zachycují muzikanta nejen při práci, ale také v usměvavé pohodě či v zamyšleném rozpoložení. Zajímavá by jistě byla i fotografie při převzetí této knihy, Pavel Plánka prý totiž jen stěží přemáhal dojetí.

Spustit audio