Odborník na energetiku: Ceny energií už nikdy neklesnou tam, kde byly ještě před dvěma lety

2. prosinec 2021

S odborníkem na energetiku a alternativní zdroje vytápění Lubomírem Kuchynkou jsme probírali současnou energetickou situaci a možná řešení pro rodinné i bytové domy.

"Ceny energií zřejmě už nikdy nepoklesnou tam, kde byly ještě před dvěma lety. Je to výrazná rozpočtová položka. Jako možné řešení vidím např. výměnu kotlů na elektřinu, či pevná paliva za tepelné čerpadlo, ideálně s fotovoltaikou. To je kombinace, na kterou lze v rámci programu Nová zelená úsporám získat dotaci až 140 tisíc korun a platbu za energie dostat na třetinu i méně," říká Lubomír Kuchynka.

Je toto řešení vhodné i pro bytové domy? Jak vysoká je taková investice a jaká je její návratnost? Na to i další otázky odpoví pořad Co vás zajímá s moderátorem Michalem Jančaříkem.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...