Oheň v zahradách

14. říjen 2019

Na začátku vyšetřování byl požáru domku v zahrádkářské kolonii na pražském Libeňském ostrově. Kriminalisté ale brzy zjistili, že žhářství mělo zakrýt něco mnohem horšího.

Bývalý policista vzpomíná na své první samostatné vyšetřování. Případ mu byl tehdy coby začínajícímu příslušníkovi Sboru národní bezpečnosti svěřen proto, že mělo původně jít o běžnou rutinní záležitost – sepsání protokolu o požáru domku v zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově.

Při vyšetřování se ovšem zjistilo, že žhářství mělo zakrýt cosi horšího. Kriminální seriál Oheň v zahradách sepsal podle skutečné události z druhé poloviny 70. let Michal Šanda.

Režisér Petr Mančal obsadil do hlavních rolí Kajetána Písařovice a Jaroslava Someše. Dramaturgie Klára Fleyberková.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová