Plzeňská Techmania slavila úspěch na soutěži komunikace vědy

11. duben 2015

Jedno první a jedno druhé místo přivezlo z národní soutěže SCIAP plzeňské Techmania Science Center. Úspěch mu vynesla expozice Obnovitelné zdroje energie a autorský 3D film pro planetárium Hluboký vesmír.

„Těší nás především úspěch filmu Hluboký vesmír. Skončil druhý za snímkem České televize, takže v pomyslné kategorii filmů určených do planetárií byl vůbec nejlepší,", řekl vývojář Techmanie David Lobotka, který ocenění převzal.

Techmania se této soutěže zúčastnila už potřetí a opět úspěšně. V prvním ročníku získala druhé místo za interaktivní expozici Top Secret a třetí místo za časopis Techmaniak. Ve druhém ročníku vybojovala expozice Přijď na to druhé místo a na pátém místě skončilo propagační video k expozici Top Secret.

SCIAP je soutěžní přehlídka, kterou od roku 2011 organizuje odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností Akademie věd. Jejím cílem je vyhodnocení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce. Soutěž je otevřena všem subjektům, které se vědou zabývají a vědu popularizují. Soutěží se v kategoriích Expozice, Periodikum, Audio či audiovizuální pořad, Internet, Nový počin a Ostatní.

Spustit audio