Plzeňská zastávka už 13 let pomáhá pozůstalým v případě náhlého úmrtí
Spolek Plzeňská zastávka poskytuje fyzickou a morální pomoc v těžkých chvílích rodinám, kde zemřelo dítě v jakémkoliv věku, kde náhle zahynul jeden nebo oba rodiče, osamělým vdovám a vdovcům po ztrátě partnera. Také ale rozvíjí povědomí o tom, jak pochopit a reagovat na truchlení a smutek, který prožívají naši blízcí a známí.
Odborné poradenství, spirituální doprovázení, prostor uzavřených skupin ke sdílení starostí, zkušeností i praktických rad v různých fázích procesu truchlení – to vše nabízí poradna pro pozůstalé Plzeňská zastávka. Kromě toho se věnuje také osvětě a vzdělávání – především formou besed a edukačních workshopů mimo jiné i pro pedagogy.
S Mgr. Monikou Jelínkovou se můžete setkat i osobně v rámci letošního festivalu o proměně vztahu ke smrti Pod Drnem 2024 – na její přednášku „Naše zkušenost v tématu náhlého úmrtí člověka“ jste zváni 2. listopadu 2024 v 10:10 do Velkého sálu Moving station v Plzni.
Jak hovořit s malými dětmi o smrti a umírání? Proč se nebát vlastních emocí? A jak prožít Dušičky – Svátek zesnulých? Poslechněte si celý rozhovor – naším hostem byla Mgr. Monika Jelínková, akreditovaný poradce pro pozůstalé a psychoterapeut z poradny pro pozůstalé Plzeňská zastávka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.