Plzeňské posvícení i chodská Hyjta budou znít rozhlasovým studiem

30. srpen 2017
Plzeňský lidový soubor Mladina

Zářijové vydání veřejné rozhlasové nahrávky pořadu „U muziky s Plzeňáky“ bude patřit Plzeňskému lidovému souboru Mladina. Přijďte za pěknými písničkami z Plzeňska, Chodska i jižních Čech v podání jedné z nejlepších lidových muzik na Plzeňsku! Celý pořad bude zároveň vzpomínkou na skvělého choreografa a tanečníka Miloše Vršeckého.

Plzeňský lidový soubor Mladina vznikl v roce 1954 jako Soubor písní a tanců Škoda Plzeň. Pod současným názvem Mladina působí od roku 1994. Těžiště repertoáru souboru leží v oblasti jihozápadních Čech. Soubor od svého založení spolupracuje s předními hudebními autory a choreografy.

V připravovaném pořadu „U muziky s Plzeňáky“ Mladina vystoupí s pečlivě vybraným průřezem ze svého repertoáru. Ne náhodou totiž půjde především o hudbu doprovázející tance a taneční pásma, pod kterými je coby choreograf podepsaný dlouholetý vedoucí souboru Miloš Vršecký. Pořad totiž bude zároveň vzpomínkou na tohoto vynikajícího tanečníka, který v dubnu tohoto roku odešel do tanečního nebe…

Čtěte také

Veřejná rozhlasová nahrávka pořadu „U muziky s Plzeňáky“ s Plzeňským lidovým souborem Mladina proběhne ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň ve čtvrtek 7. září 2017 od 17:00 hod. Vstup je zdarma do naplnění kapacity studia. Těšíme se na vás!

Plzeňský lidový soubor Mladina