Plzeňský lidový soubor a BROLN. Živé legendy českého a moravského folkloru – 1. díl

13. listopad 2023

11. října 2023 proběhla v plzeňském Divadle Alfa za velkého diváckého zájmu výjimečná hudební událost u příležitosti letošního 100. výročí Českého rozhlasu a 70. výročí Plzeňského lidového souboru.

Koncert Plzeňský lidový soubor a BROLN: živé legendy českého a moravského folkloru představil dvě jedinečná hudební tělesa spojená s Českým rozhlasem a jeho folklorním vysíláním – Plzeňský lidový soubor (PLS) a Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN).

Poslechněte si 1. část záznamu koncertu. Pořadem provázejí Michaela Vondráčková z Českého rozhlasu Plzeň a Jaroslav Kneisl z Českého rozhlasu Brno.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.