Plzeňští hokejisté odstartovali projekt Trénuj jako Indián

3. říjen 2017
Plzeňští hokejisté odtartovali projekt Trénuj jako Indián. Na některých školách se tak můžou těšit na speciální hodiny tělocviku a angličtiny

Během této akce budou hokejisté vyrážet do některých plzeňských základních škol, kde se z nich stanou učitelé tělocviku a částečně i angličtiny. Na vtipného kantora s kytarou se proměnil i Američan Ryan Hollweg.

Nejprve pozdravit, několik málo slov o sobě a pak už začal Ryan Hollweg zkoušet. To obnášelo trénování některých hokejových slovíček. Nejtěžší bylo někoho dostat k tabuli. Napsat anglicky slovíčko, které Ryan napověděl, už pak byla pro všechny hračka.

Nejvíc času strávil Ryan Hollweg odpovídáním nejrůznějších otázek. Co se mu líbí na Plzni, na Čechách, k jakému hokejovému hrdinovi vzhlížel, ale našli se i zasvěcenější dotazy. Zda měl třeba Ryan Hollweg v minulé sezóně nabídky z jiných klubů.

Došlo samozřejmě i na to, co prostě k Ryanovi Hollwegovi neodmyslitelně patří. A to je kytara a zpěv. A zpíval nejen Ryan, ale i několik kluků a holek. Bylo zkrátka vidět, že děti taková angličtina baví. Samotný Ryan přiznal, že byl dojatý tím, co děti uměly a chválil i jejich výslovnost, jako jednu z poměrné náročných částí angličtiny.

O novinku plzeňských Indiánů je mezi školami velký zájem

Projekt je zaměřený nejen na angličtinu, ale hlavně na hodiny tělocviku, při níž hokejisté dětem ukazují náplň hokejového tréninku. Akce potrvá po celou sezónu 2017/2018 a v rolích učitelů se vystřídají další hráči A-týmu HC Škoda Plzeň. Stejně tak lekce angličtiny, ve kterých se kromě Ryana Hollwega představí také Nick Jones.

  • Aktuální dění
  • Zpráva