Počet úzkostných stavů, depresí nebo spánkových problémů se zvedl o třetinu

10. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Psycholožka Kateřina Fajtová
0:00
/
0:00

Psychický stav dětí při návratu do škol po dlouhé distanční výuce. To je téma pro psycholožku Kateřina Fajtová z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny v Plzni.

"V době covidu jsme nejprve zaznamenali krátký útlum zájmu o naše služby, který byl ovšem rychle vystřídán enormním zájmem. Ķvalifikovaný odhad dnešní situace je takový, že počet úzkostných stavů, depresí, spánkových problémů apod. se zvedl o třetinu jak u dospělé, tak dětské populace, u dětí k tomu přípočítejme časté poruchy soustředění a následně učení," říká Kateřina Fajtová.

"Návratem dětí do škol složitá situace bohužel nekončí, teprve nyní samozřejmě vyjde plně najevo, jak moc covid zasáhl do psychiky. Právě teď bude třeba zvýšené pozornosti a trpělivosti rodičů i účitelů, komplikované pocitem nejistoty z eventuelních dalších covidovych vln," dodává psycholožka.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.