Podle učitelky základní školy vnímají žáci výuku na dálku vesměs pozitivně, přístup některých z nich ji mile překvapil

21. duben 2020

Koronavirus zasáhl výrazným způsobem také školství. Výuka probíhá jen v omezené míře, a to na dálku, prostřednictvím internetu. Učitelé k zadávání úkolů žákům využívají jak dnes již klasickou e-mailovou korespondenci, tak i moderní aplikace.

„Jako společnost nás to strašně posune ve využívání moderních technologií, v elektronické komunikaci a v používání těchto, řekněme, ‚usnadňovacích‘ prostředků proto, abychom se mohli setkávat, komunikovat, pořádat online schůzky, online porady a další,“ vyjádřila svůj pozitivní pohled na věc učitelka na základní škole ve Starém Plzenci a zároveň doktorandka Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni Lenka Benediktová.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.