Pondělní kulturní echo

obrazy galerie výtvarné umění

Aktuální přehled kulturních a společenských tipů z Plzeňského a Karlovarského kraje.

„Růže pro Algernon" - nejhranější inscenace Divadelního spolku Kašpar zahájí dnes večer ve 20 hodin v zahradě Měšťanské besedy v Plzni „Letní koktejl koncertů a divadel". Vstup na zahradu je pouze přes budovu Měšťanské besedy, v případě nepřízně počasí se akce přesouvá dovnitř.

„Federer - Nadal" to je název představení pražského A studia Rubín, se kterým dnes hostuje v Divadle Alfa v Plzni. Čekají vás dva nezničitelní hrdinové dnešní doby tak, jak je možná neznáte. Pět setů autorského divadla, které se nebojí metafyzického obsahu: Tenisu! Hru na námět Jakuba Prachaře pro divadlo napsal Petr Kolečko, spolu s oběma autory v ní hraje také Marek Taclík. Do plzeňského Divadla Alfa jste zváni na 19. hodinu.

Na zábavný pořad plný vyprávění, vtipů a písniček s populárním hercem a moderátorem Miroslavem Donutilem nazvaný „Cestou necestou" dnes láká Městské divadlo Sokolov. Zamiřte tam na 19. hodinu.

Filmový klub Sokolov dnes nabízí severský snímek režisérky Lisy Ohlin „Šimon a duby". Výpravný příběh o dvou rodinách a jejich přátelství a společném osudu ve švédském Göteborgu ve stínu 2. světové války můžete v sokolovském kině Alfa zhlédnout od 19 hodin.

Nový celovečerní komorní psychothriller režiséra Ivana Pokorného „Záblesky chladné neděle" promítá dnes Plánský biograf. Dora po vzrušené hádce vyskakuje z Richardova auta a stopne si náhodně projíždějící vůz, ve kterém sedí Adam. Ten si myslí, že Dora je prostitutka a nabídne jí neobvyklý kšeft. Jaký, to se dozvíte ve 20 hodin v kině v Plané.

Výstava „Stavba roku 2012" dnes zahajuje své putování po městech plzeňského regionu. Ode dneška až do 1. července je k vidění v Ekocentru v Radnicích na Rokycansku. Můžete se na ní blíže seznámit se všemi 33 stavbami přihlášenými do veřejné soutěže „Stavba roku Plzeňského kraje".

„Děti a hudba/ Hudba očima dětí" - to je téma výstavy, jejíž vernisáž se dnes v 17 hodin koná v Galerii v Městském divadle v Mariánských Lázních. Expozice představí práce žáků Speciální praktické školy Hamrníky na téma hudba.