Pondělní Noční linka: Kolik toho naspíme

31. říjen 2022

Jen pár hodin po návratu ke středoevropskému času bude v Noční lince tématem spánek.

Pro jednoho poklad z nejcennějších, pro jiného něco, nad čím se příliš nezamýšlí. Odplavení toxinů, regenerace organismu, vytváření vzpomínek a zpracování načerpaných informací během spánku jsou notoricky známé procesy, avšak – kolik toho naspíme doopravdy?

Máte způsob, jak bezpečně a rychle usnout? A co ony jarní a podzimní změny času – mají vliv na váš spánkový cyklus? Pamatujete si sny? Probudí vás šustnutí záclony nebo nepomůže ani hlasitý budík? Jaký je váš rekord v délce spánku? A kde se vám spí nejlíp?

To vše v příbězích spáčů i nespavců v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem. Pište na rozhlas.cz/linka nebo telefonujte v době vysílání na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.