Rod Stewart slaví 77. narozeniny

Rod Stewart, britský zpěvák s charakteristickým chraplavým hlasem, hráč na foukací harmoniku a velký fotbalový fanda, má za sebou dvojí úspěšnou léčbu rakoviny. Uvědomil si, jak je život drahocenný. 

Snad nejvíce se v srdcích posluchačů celého světa usadil písní Sailing, kterou proti svému zvyku nazpíval naprosto střízlivý, ve studiu prostě tenkrát v roce 1975 nebyl žádný alkohol. Byl velmi nervózní a nakonec to je jedna z nejlepších písní, které dal svoji tvář.

Dnes můžeme konstatovat, že Rod Stewart je jedna z největších pěveckých hvězd. Na svém kontě má desítky velkých hitů, které stále oslovují nové fanoušky. Přestože už odzpíval tisíce vystoupení, stále prožívá trému.

Plachtím zpátky domů přes moře, plavím se bouřlivými vodami, abych byl s tebou, abych byl volný, zpívá Rod Stewart. Podle autora této písně Gavina Sutherlanda je celý song o životě na cestě ke svobodě a naplnění s Nejvyšší bytostí.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...