Rychlé šípy vyšly v restaurované podobě. Kresby jsou ručně kolorovány

13. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rychlé Šípy Jana Fischera

Dva roky práce má za sebou knižní grafik a typograf Martin T. Pecina a jeho tým na restaurované podobě Rychlých šípů. Legendární komiks vyšel nově po 23 letech.

grafik Martin Pecina

Kniha vychází ve dvou svazcích. V prvním najdou čtenáři přes 200 ilustrací Jana Fischera, který je bezpochyby nejlepším kreslířem Rychlých šípů. Je to vůbec poprvé, co se kresby Jana Fischera objevují takto pohromadě. Druhý svazek, který vyjde na konci příštího roku, pak představí ostatní ilustrátory.

Kniha je vytištěna na netradiční zvětšený formát 230x330 mm. Jedná se o největší formát od vzniku Rychlých šípů. Umožňuje to vychutnat si spoustu detailů, které při nejrůznějších zmenšeních zanikly. Tisk i papír jsou kvalitnější.

Legendární český komiks Rychlé šípy Jaroslava Foglara od kreslíře Jana Fischera byl vytvořený v letech 1938 až 1948. Příběhy začaly vycházet 17. prosince 1938 jednou týdně v časopisu Mladý hlasatel.

autor: Stanislav Jurík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová