Soutěž Technika má zlaté dno opět hostila technicky zdatné studenty

10. říjen 2018 10:00
Zprávy
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítězný tým v kategorii gymnázií a maturitních oborů

Akci pořádal tradičně Plzeňský kraj. V kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni se soutěže letos účastnilo 17 smíšených týmů z celého regionu.

Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení vyprošťovacího vozidla na elektrický pohon tak, aby jezdilo. Na splnění zadání měli účastníci čtyři hodiny a k dispozici jim byli tři odborní poradci a osmičlenný pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.

„Byli zde žáci z gymnázií, průmyslových škol i učilišť. Soutěž měla poměrně široké zastoupení. Studenti byli letos opravdu připravení. Týmy spolu velmi intenzivně pracovaly, věděly proč soutěží a také měly šanci na poměrně pěkné ceny,“ řekl za organizátory Bohumír Sobotka. Na soutěž dohlížela hodnotící komise, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.

Soutěž podporuje technické vzdělání dětí

Akce se snaží propagovat technické vzdělávání u žáků základních a středních škol. „ Cílem je motivovat žáky ke studiu technických oborů, o které je zájem na trhu práce. Jsou to hlavně obory ve strojírenství a elektrotechnice,“ vysvětlila vedoucí odboru školství na plzeňském hejtmanství Jaroslava Havlíčková.

Týmy žáků byly rozděleny do dvou kategorií. Na gymnázia, maturitní obory a zvlášť učební obory. Vítězným týmem v kategorii gymnázií a maturitních oborů byl tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň. V kategorii učebních oborů pak zvítězili žáci Střední školy Rokycany.

V kategorii učebních oborů zvítězili žáci Střední školy Rokycany

Příští rok budou mít žáci za úkol sestavit třídící linku.

autoři: Martina Klímová , jik
Spustit audio