Sportmanie 2024 ovládne v srpnu park za Plazou

14. červen 2024 11:04

Plzeň znovu zažije největší sportovní akci pro širokou veřejnost. Sportmanie Plzeň 2024 odstartuje v parku na levém břehu Mže za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna.

Město Plzeň v srpnu opět nabídne návštěvníkům možnost smysluplně trávit volné dny a vyzkoušet si na vlastní kůži pod dohledem odborných trenérů sportovních klubů města Plzně a Plzeňského kraje jednotlivé druhy sportů, zúčastnit se besed se známými sportovci a zhlédnout ukázky jednotlivých sportů.

Přes 100 sportovních disciplín nabízí letošní už tradiční sportovní festival Sportmanie Plzeň. Ten lidé najdou opět za obchodním domem Plaza.

„Sportmanie, jakožto nejvýznamnější sportovní akce v celém regionu, je moje nejoblíbenější letní akce. Mám totiž možnost se během devíti dnů potkat se zástupci klubů a pobavit se o tom, jak se daří jim a jejich sportovcům. Vidět v jeden okamžik bavit se a sportovat tolik dětí je vždy radost. Letošní rok chystáme řadu novinek, a to především propojení sportu a kultury tak, aby bezmála 50 tisíc návštěvníků mělo bohatší program. Určitě neváhejte dorazit a vyzkoušet si třeba i nevšední sportovní aktivity,“ zdůraznil Tomáš Morávek, radní města Plzně pro oblast podpory, sportu, mládeže a tělovýchovy.

Roadshow Plzeňského kraje

Stejně jako v minulých letech i letos bude Sportmanii Plzeň na konci června propagovat po okresních městech Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. V rámci snahy o rozšíření myšlenky propojit místní školy a sportovní kluby s dětmi a mládeží v celém kraji, se Sportmanie představí v jednotlivých okresních městech takto:

17. 6. Tachov, areál Rychta
18. 6. Klatovy, náměstí Míru
19. 6. Rokycany, Masarykovo náměstí
21. 6. Domažlice, náměstí Míru

Roadshow potrvá vždy od 8.30 do 17.30 hodin, zúčastní se jí žáci základních a středních škol, a kromě nejrůznějších sportovních stanovišť s místními kluby budou její součástí také horolezecká stěna, slackline, skimboarding nebo vodní skluzavka.

Medaile a sbírání razítek

Sportovní stanoviště se budou na Sportmanii 2024 opět po třech dnech střídat, v každém bloku se představí zhruba čtyřicítka sportů. Zůstává osvědčený systém udělování bronzových, stříbrných a zlatých medailí dětem do patnácti let po splnění jednoduchých kritérií. Potvrzení o absolvování jednotlivých stanovišť potřebná pro získání medaile budou děti nebo jejich rodiče sbírat načtením QR kódu. Sportmanie se ale letos vrací i k tradičnímu modelu papírových kartiček, do kterých bude možné sbírat klasická razítka. Nebudou chybět autogramiády, exhibice, představení sportovních klubů a různé soutěže.

Rekonstruovaná podoba parku umožňuje snazší orientaci návštěvníků a lepší přístup k vodě, chystají se tedy sportovních aktivity na řece Mži. Nově se mohou návštěvníci těšit také na stanoviště Českého klubu vodáků.

Nad jednotlivými dny Sportmanie budou mít i letos patronát plzeňské městské obvody, jeden den bude věnován Nadaci sportující mládeže a Odboru sportu MMP. Chystá se i spolupráce s Transfúzním oddělením Fakultní nemocnice v Plzni, které spolu s městem Plzní a Plzeňským krajem připravuje kampaň na podporu dárcovství krve. Do kampaně se zapojí i plzeňští sportovci.

autoři: Martina Klímová , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio